MadScientist
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
MadScientist

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Problemi sa telefonom

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Problemi sa telefonom Empty Problemi sa telefonom Čet Maj 20, 2010 12:32 pm

MadScientist

MadScientist
Admin

Kao prvo pozdrav za servisere GT.

Kod mene je sledeci problem.

Imam Anycool T728 i pokazao se kao sasvim dobar telefon u prvih 5-6 meseci koriscenja, ali onda krece sr#anje.
Poceo je tako sto je je nestajalo signala na ,,indikatorima,, u gornjem levom uglu ekrana, mada i kad je pisalo da nema signala obicno je bilo. Zatim zna da pise normalno MT:S I Telenor mreza, mada mi dolaze poruke od Telenora da me je neko zvao dok sam bio nedostupan i ako sam ,,dostupan,, ceo dan.

Zatim ono najgore... telefon zna da radi 3-4 dana besprekorno, a onda samo odjednom nema signala na SIM B koja god da je mreza samo izbaci ,,Emergency,, i to zna da traje satima, mada i ponekad danima . Ove dve kartice sam koristio od kad sam kupio telefon i radilo je sve normalno, mada sam probao da menjam kartice i opet isti problem ispadne. Cisto da se zna, ne zivim negde na selu ga nema signala, na 2-3 km od moje kuce je predajnik i na svim telefonima je signal uvek full.

Za sve to vreme sam imao jos 2 telefona uz sebe jer mi je telefon potreban za posao, tako da cim nestane signala na T728-ici menjam kartice i na tim telefonima signal je 100% full.

Stvarno ne znam sta mu je i voleo bih da uspete da ga popravite jer vidim da tog modela vise nema u prodaji, a najradije ga ne bih menjao ni za jedan drugi model. Moje misljenje je da bi trebalo OS da se srusi i podigne novi. Podaci sa njega su prekopirani tako mozete brisati sve sa njega.

Uskoro cu postaviti i video snimak tog problema, posto sam sve snimio kamerom da bi vam bilo jasnije. Ovde mozete postaviti i sva pitanja o telefonu, ali samo do 22. maja posto posle toga necu biti u gradu i ne znam da li cu imati pristup netu.

I samo jedno pitanje u vezi njega i to koliko kosta zamena maske?

https://msla.serbianforum.info

2Problemi sa telefonom Empty Re: Problemi sa telefonom Pon Maj 24, 2010 7:27 pm

MadScientist

MadScientist
Admin

https://msla.serbianforum.info

3Problemi sa telefonom Empty Re: Problemi sa telefonom Uto Maj 25, 2010 11:17 am

Metalac

Metalac

Moja preporuka je kupi normalan telefon, makar i nokiu bez kamere, mp3 playera, ma i bez imenika i dalje ce biti bolja od kineza lol!

4Problemi sa telefonom Empty Re: Problemi sa telefonom Uto Maj 25, 2010 12:15 pm

MadScientist

MadScientist
Admin

Metalac ::Moja preporuka je kupi normalan telefon, makar i nokiu bez kamere, mp3 playera, ma i bez imenika i dalje ce biti bolja od kineza lol!
Hehehe.... mnogi nemaju poverenja u kineze, mada Anycool je sasvim OK. telefon i sta je najvaznije svaki model ima DualSim

https://msla.serbianforum.info

5Problemi sa telefonom Empty Re: Problemi sa telefonom Uto Maj 25, 2010 7:55 pm

Artard

Artard

Dobro ti metalac kaze. Ja sam imao problema sa Anycool T808 i T818 modelima. Na tvom mestu bih sacekao da istekne rok za servis i uzeo pare nazad i kupio bilo sta drugo.

6Problemi sa telefonom Empty Re: Problemi sa telefonom Uto Maj 25, 2010 8:25 pm

MadScientist

MadScientist
Admin

A moje misljenje je da lepo sacekam da se popravi i imam opet odlican telefon. Naravno, ako ne bude moglo da se popravi uzecu neki drugi Anycool mada ne verujem da je to toliki kvar da nema popravke.

Imao sam priliku koristiti HTC diamond i T728 jedan uz drugi. Naravno da je kinez uz njega sranje, ali ovako za 12.350 je sasvim OK. telefon sa odlicnim opcijama.

https://msla.serbianforum.info

7Problemi sa telefonom Empty Re: Problemi sa telefonom Čet Maj 27, 2010 2:10 pm

MadScientist

MadScientist
Admin

Pozdrav @maxaigor, gazdi Dejanu, Gagi i ostalima tamo.

Problem je sledeci: 45 dana od reklamacije je proslo (sada vec 46 dana) i po garantnom listu kako je napisano ,,Ovlasceni servis je obavezan da izvrsi popravku proizvoda u roku od 45 dana od dana reklamacije. U koliko servis ne izvrsi popravku u naznacenom roku proizvod ce biti zamenjen za isti model,,

Telefon sam poslao 12. aprila sa sledecim razlozima. Ne mogucnost 063 i 064 mreze (da rade zajedno) sta ste vec videli na videu sta sam vam poslao i to sto je zvucnik otkazao. Zena iz 306 (prodavnica gde sam kupio telefon) mi je rekla da je bio na testiranju i da je sredjeno. OK. poverovao sam joj i kad sam dosao po telefon zvucnik nije radio tako da sam ga vratio i drugi put i tek cetvrti put kad je stigao zvucnik je bio OK. ali mreza je nestala posle sat i nesto koriscenja.

Danas sam bio kod porodicnog advokata koji mi je rekao da bi trebalo danas da dobijem telefon nazad jer tako je napisano u garantnom listu, nista se ne spominje da treba 45 dana na servisu da prodje i da ako zajebete da vas trebam tuziti (mada to je advokat on bi sve tuzio) ja bih najradije da resimo ovo kako treba. Tako da sam otisao u 306 i trazio od prodavacice da vas nazove i sve da mi prenese sta kazete i rekla je sledece i rekla je da ste i prvi put ga testirali i da ga je neko koristio 3 dana. OK. ali za tri dana zar taj neko nije primetio da zvucnik ne radi i da ste ga takog slali 4x ovamo? I pitanje koje ste kartice koristili nove ili stare? Koliko ja znam ima razlike izmedju njih jer ja imam jednu karticu iz 2002. godine (064) i jednu iz 2010. godine (063) jer je jedna SIM, a druga USIM ili poznata kod nas kao 3G kartica, mada se ne zelim mesati u vas posao. I onda jos kaze da je telefon ispadao tako da i garancija ne vazi za njega... pa bas slucajno da to kazete tek kad je prosao 46 dan od reklamacije.

Zavrsio sam visu skolu za informatiku i dosta kurseva tako da se razumem podosta u hardware i software, a i u pravo. Tako da kao sto je napisano za garantni list u zakonu o zastiti potrosaca (clan 21) : ,,Prodavac, odnosno proizvodjac ne moze kupca dovoditi u zabludu o postojanju, sarzini i trajanju garancije kao i da garancije ne sme da bude dvoslislena", a lepo pise ,,45 dana od reklamacije,, ne od dolaska na servis i provedenog vremena tamo. To bi ste trebali promeniti u garantnim listovima.I po clanu 73. ,,Ako nadlezni inspektor u vrsenju nadzora utvrdi da je prodavac odbio da postupi po osnovnom prigovoru potrosaca da proizvod sa nedostatkom zameni novim proizvodom...bla, bla, bla i na kraju pokrece se spor protiv proizvodjaca ili prodavca koji ne moze da traje duze od 30 dana".

Sve u svemu znam da ste u ogromnom poslu i da sve jedva stizete i cenim to sto radite, ali malo ste ga pretarili krsenjem garancije. Ljubitelj sam Anycool-a (sada GT) jer je drugaciji od drugih i verujem da sam svojim komentarima po netu pripomogao jer sam vas dosta hvalio po poznatim sajtovima i forumima (user name MadScientist) , a sada se nadam samo da cemo ovo bilo kako da resimo

https://msla.serbianforum.info

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu